قوانین و مقررات عضویت و فعالیت در شبکه اجتماعی جبهه هنرمندان

 

شبکه اجتماعی «جبهه هنرمندان»، با نگرشِ توجه بیشتر به آثار ارزشمند هنرمند انقلابی راه‌اندازی شده است. این فضا فرصتی‌ست تا هنرمندان با استفاده از امکانات آن، آثار و محتوای هنری خود را که با سمت و سوی هنر شیعی و اسلامی تولید کرده‌اند، با ارزش‌گذاری آثار و محتوای هنری توسط دیگر مخاطبان و اعضا، به نمایش بگذارند.

استفاده از آن امکانات و ارسال اثر و نوشتن تجربیات کار هنری خود، در «جبهه هنرمندان» و سایت کانون هنر شیعی، باید مطابق قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه‌ی اسلامی باشد. پس؛ از شما هنرمند و هنرجوی گرانقدر درخواست می‌کنیم، مقررات زیر را برای تعامل مناسب و بهتر با دیگر اعضاء «جبهه هنرمندان» مطالعه بفرمائید!

 

♦  لطفاً با هویت واقعی ثبت‌نام و اطلاعات فرم ثبت‌نام را با دقت و صحت بنویسید.
♦  در هنگام ثبت‌نام، از کلمات مناسب و حروف انگلیسی برای استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایید. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، آن حساب کاربری فعال نخواهد شد.
♦  امکان تغییر نام کاربری برای عضو وجود ندارد.
♦  پس از عضویت امکان لغو عضویت توسط عضو وجود ندارد. در صورت تمایل به لغو عضویت درخواست خود را به پشتیبانی اعلام نمایید.
♦  لطفاً گذرواژه مناسبی انتخاب و از آن محافظت نمایند. مسولیت هرگونه استفاده غیر مجاز شخص ثالث از حساب کاربری بر عهده همان کاربر است. در صورت استفاده غیر مجاز شخص ثالث از اطلاعات کاربری شما، لازم است بلافاصله مراتب را به اطلاع بخش پشتیبانی سایت برسانید.

♦  مسوولیت نمایش اطلاعات شخصی اعضای «جبهه هنرمندان» که توسط خود عضو در معرض دید سایر کاربران قرار می‌گیرد و حفظ اطلاعات خصوصی به عهده خود کاربر است و این شبکه مسئولیت سوء استفاده و خسارت‌های وارده در اثر اعتماد اعضا به دیگر کاربران را نمی‌پذیرد.
♦  رعایت حدود شرعی و عرفی حجاب در تصویر کاربری و آواتار «جبهه هنرمندان» الزامی است.
♦  استفاده از شناسه‌ کاربری غیرمعمول و توهین‌آمیز مجاز نیست.
♦  در تعامل و ارتباط با مخاطبان و دیگر کاربران در خارج از این فضا، امنیت و اعتمادپذیری، با شخص کاربر است و در این موارد مسئولیتی به عهده «جبهه هنرمندان» نخواهد بود.
♦  اطلاعات و ایمیل اعضاء بغیر از آن قسمت از اطلاعات که بطور معمول توسط نرم افزار سایت قابل دیدن است، محرمانه نگهداری می‌شود.
♦  در صورت ایجاد مشکل در سرور سایت، احتمال حذف برخی از آثار یا فایل‌های پیوستی وجود دارد و گاهی بدلیل حجم زیاد فایل‌ها امکان بک‌آپ گیری وجود ندارد. بنابراین «جبهه هنرمندان» مسئولیتی در زمینه حفظ تصاویر، فایل یا گفتگوی بین کاربران ندارد.
♦  ایجاد شناسه‌ کاربری متعدد توسط یک شخص تخلف محسوب شده و در صورت احراز شدن برای مدیریت سایت، تمامی شناسه‌های کاربری غیرفعال می‌شود.
♦  حساب‌های کاربری افرادی که با اطلاعات نامعتبر و یا غلط در جهت فریب سایر کاربران و یا سیستم در شبکه فعالیت دارند غیر قابل قبول بوده و عضویت آنها تعلیق خواهد شد.
♦  استفاده از شماره موبایل یا شماره تلفن ثابت به جای نام کاربری یا اسم کاربری تخلف محسوب می‌شود.
♦  از تجسس در اطلاعات شخصی دیگران خودداری کنید.
♦  شبکه اجتماعی «جبهه هنرمندان» موظف به رعایت مواد 32 و 33 قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال  1388 است.

♦  استفاده از محتوای قرارگرفته بر روی این سایت در جای دیگر مجاز نیست و استفاده تجاری از آثار منتشر شده در «جبهه هنرمندان» فقط با اجازه پدیدآورنده اثر امکان پذیر است.
♦ استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد و مطالب مربوط به آنها در هر فضا و مکان دیگری ممنوع است.
♦ کلیه محتویات نرم افزاری، ابداعات و طرح‌های شبکه متعلق به این سایت بوده و کلیه حقوق آنها متعلق به شبکه اجتماعی «جبهه هنرمندان» می‌باشد.
♦ مسئولیت درج بدون مجوز مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص دیگر (حقیقی یا حقوقی) است، بر عهده کاربر است.
♦ ایجاد شناسه کاربری با استفاده از هویت واقعی یا مجازی دیگران خلاف قانون جرایم رایانه‌ای محسوب شده و در صورت احراز،‌ آن شناسه کاربری غیرفعال می‌شود.

♦  محتوا، به مطالبی که اعضا در اشکال مختلف (ارسال اثر، توضیح اثر، نظر، لینک، یادداشت، تصویر و ...) در «جبهه هنرمندان» به اشتراک می‌گذارند، اطلاق می‌شود.
♦  همه‌ی مطالبی که در «جبهه هنرمندان» منتشر خواهد شد، کنترل می‌شود و مسئولیت اشتراک مطالب از لحاظ حقوق مالکیت معنوی، قوانین فضای مجازی و قوانین حقوقی و کیفری جمهوری اسلامی ایران، به عهده کاربر است.
♦  لطفاً اثری را که از نظر مالکیت معنوی متعلق به شما نیست به سایت ارسال نکنید.
♦  عنوان و توضیح آثار ارسالی را به زبان فارسی بنویسید.
♦  برای بارگزاری آثاری که به صورت گروهی تولید کرده‌اید، حتما نام دیگر هنرمندان همکار را نیز بنویسید.
♦  بارگزاری آثاری که برای خلق اثری جدید با استفاده از تصاویر و آثار هنریِ خلق شده توسط افراد دیگر تولید، الگو برداری، ایده برداری و بازآفرینی شده، در صورت معرفی تصاویر یا ایده‌پرداز اصلی مجاز است.
♦  ارسال آثار غیر تخصصی به «جبهه هنرمندان» ممنوع است.
♦  برای حفظ فضای فنی و تخصصی «جبهه هنرمندان» سعی کنید از ارسال آثاری که ارزش بصری و هنری پایینی دارند پرهیز کنید (آثاری که در مسایل هنری، تکنیکی، علمی، فنی حوزه هنرهای تجسمی نمی‌پردازد غیر تخصصی محسوب می‌شود).
♦  ارسال اثر فقط در حیطه موضوعات فرهنگ و هنر انقلابی و اسلامی و بر اساس آلبوم موضوعی مجاز است.
♦  در انتخاب دسته‌بندی هنری و تکنیکی اثر دقت کنید.
♦  ارسال اثر به هر آلبوم باید متناسب با عنوان و موضوع آن آلبوم باشد.
♦  استفاده از فضای «جبهه هنرمندان» برای مقاصد تجاری یا تبلیغات، بازاریابی و مانند آن ممنوع است. برای تبلیغ در این سایت می‌توانید با تماس با قسمت تبلیغات از شرایط تبلیغ روی سایت مطلع شوید.
♦  انجام فعالیت‌های همراه با انتشار ویروس، تروجان یا هرگونه برنامه‌ی مخرب دیگر ممنوع و پیگرد قانونی دارد.
♦  استفاده از نرم‌افزار برای ارسال مطلب برای بالابردن آمار پست‌ها اسپم شناخته شده و کاربر مورد نظر مسدود می‌شود.
♦  ارسال و ثبت کدهای Iframe یا  Pop up در سایت ممنوع است.
♦  بیان عقاید، افکار و سلایق در چهارچوب موازین اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران؛ با حفظ اخلاق و احترام به اصول فکری دیگران و پرهیز از توهین و فحاشی، مجاز است.

♦  شبکه اجتماعی «جبهه هنرمندان» را هرچند بدون هیچ تعهدی در سرویس دهی ایجاد و در اختیار کاربران قرار داده‌ایم، اما این فضا را خالی از اشکال یا نقص امکانات نمی‌داند و با حمایت از نقد سازنده، علمی و پیشنهادهای اصولی و مطابق ظرفیت‌های موجود، در مسیر رفع مشکلات و رفع نیازهای شما حرکت خواهیم کرد.
♦  با توجه به قوانینی که در بالا گفتیم؛ در صورت تخلف و بر اساس نوع تخلف، با سه روش برخورد خواهد شد:
     1. حذف محتوا (مطلب اصلی، نظر و هرگونه اظهار نظر خارج از حدود و قوانین که بر رفتار کاربران و محیط آرام داخل «جبهه هنرمندان» اثر بگذارد)
     2. تعلیق و مسدود کردن موقت حساب کاربری (در این روش به طور موقت صفحه شخصی شما به مدت 10 تا 30 روز از دسترس مخاطبان خارج می‌شود)
     3. حذف و مسدود شدن دائم حساب کاربری (در این روش به صورت دائم صفحه شخصی شما از دسترس مخاطب خارج می‌شود)
♦  در صورت تخلف و اجرای یکی از این سه روش برخورد با متخلف، مدیریت «جبهه هنرمندان» خود را موظف به توضیحی بیش از علت تخلف نمی‌داند.
♦  کاربران مسدود شده فقط از طریق فرم تماس با مدیریت و با وارد کردن ایمیل خود می‌توانند موضوع را رسیدگی کنند.
♦  سرعت پاسخگوئی به دلیل حجم انبوه پیام‌ها مقدور نیست و در مواردی که سوال خارج از موضوع یا بی‌نیاز از پاسخ تشخیص داده شود، بدون پاسخ باقی خواهند ماند.

 

نگارش در تاریخ: 1396/11/16